تبلیغات
By https://telegram.me/tebeheslamy -->

طب اسلامی

بروزترینهای دنیا - طب اسلامی ایرانی
 
بروزترینهای دنیا
دوشنبه 13 فروردین 1397 :: نویسنده : محسن حسینی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چهارفصل، مساله بهداشت و درمان از مسائل بسیارمهم درزندگی انسان است. طب و طبابت از دیرباز حتی درصدراسلام مورد توجه بوده و اسلام نیز علوم پزشکی را ارج نهاده و برای آن اهمیت فوق العاده قائل شده است. ازاین رو پیامبر مهربان فرمودند: العلم علمان علم الادیان وعلم الابدان، علم دونوع است علم دین وعلم پزشکیوجود هزاران حدیث طبی درمنابع روایی ما خود شاهد برمطلب فوق است، اما متاسفانه ما قدر این علوم را ندانستیم و دشمنان بهتراز ما از این گنجینه غنی بهره بردند.
طب اسلامی ایرانی نه تنها راه آسانی برای درمان ،بلکه حتی پیشگیری از بسیاری بیماریهایی است که نا خواسته به ما  هجوم می اورندمیتوان بدون هیچ نوع دیدگاه منفی ای که در ذهن های ما ایجاد کرده اند حداقل این نوع طب را هم اندیشید و نکات مثبت آنرا دریافت که چه بسا بااین نوع طب می توان براحتی جلوی سکته وحتی سرطان هایی که اخیرا فراوان گشته را گرفت باید با کمک و همیاری هم به اینده ای بهتر بیندیشیم برای خود و نسل بعد از خود
Related image
چـطوری کمر درد و سیاتیک رو از بین ببریم؟
اگر صبحانه نخورید دچار حمله قلبی میشوید!
برای هر بیماری، چه باید بخوریم؟

غذاهای لازم در خانه

بهبودی بیماری سینوزیت،خشکی چشم،سرماخوردگی نیازی به هزینه های بالا نیست،باطب اسلامی ریشه ای وارزان درمان شوید

خواص آویشن و نمک دریا
پیامبر اکرم :برشماباد دو درمان عسل و قرآن
سن مناسب برای حجامت چه سنی است؟
انواع روغن در طب اسلامی ،روغنهایی که نه تنها پالم ندارند که مفید به فایده نیز هستند

 برای کبد چرب راه حلی بفرمایید؟
علل بی خوابی و درمان آن
به ادامه مطلب مراجعه نموده تا از فواید و مضرات این طب در برابر طب غربی که هیچ چیزی جز مرگ و بدبختی برای ما نداشته اندک باخبر شویم


امروزه ما در طب جدید ازنظر علمی یکسره ریزخوار علم غربی هستیم داروهای شیمیایی را یا مستقیماً از خارج وارد می‌کنیم و یا اگر در کارخانه‌های داخلی تهیه می‌کنیم فرمول و طرز تهیه آن‌ها به دنیای غرب تعلق دارد و از این نظر ازلحاظ علمی وابستگی شدید به غرب داریم.

 

ازنظر اقتصادی نیز پول زیادی بابت خرید دارو از کشور ما خارج می‌شود که این خود ضربه سنگینی است بر اقتصاد کشور است.

در این میان علت عمده افول طب اسلامی دو چیزاست: نخست خودباختگی ما است نسبت به تمدن غربی


و دوم رویگردانی و ناآشنایی ما با منبع عظیم آموزه‌های شیعی. درحالی‌که امام صادق (ع) دراین‌باره فرمود:

شرق عالم بروید غرب عالم سفر کنید هیچ علمی نیست مگر آنکه از ما اهل‌بیت است.

 

اما خوشبختانه عصر جدید دوران نوین گرایش به طبیعت و سلامت و تغذیه‌درمانی و نهضت رجعت به طبیعت است، عصر گریز از مواد شیمیایی.

امروزه حتی داروخانه‌های عرضه داروی شیمیایی اندک‌اندک جایگاه ویژه‌ای برای داروهای گیاهی بازکرده‌اند زیرا به‌خوبی می‌دانند که ده‌ها سال نقشه‌های استعمار و صهیونیسم جهانی با داروهای شیمیایی  از جان میلیون‌ها نفر را گرفته‌اند.

 

جالب است که غربی‌ها با بهره‌گیری از فرمول ترکیب‌های گیاهی موجود درکتب اسلامی از قبیل کتاب‌های دانشمندانی چون جابربن حیان، محمد زکریای رازی، ابن‌سینا، سید اسماعیل جرجانی، و...اکنون با تکنولوژی نوین مشغول ساخت کپسول‌ها و قرص‌ها و ترکیبات گیاهی شده‌اند

 

*مزایای طب اسلامی و سنتی

شاید برای شما هم سؤال باشد که چه تفاوتی بین داروهای گیاهی و شیمیایی وجود دارد مگر داروهای شیمیایی را از ترکیبات و عصاره‌های گیاهی درست نمی‌کنند، تازه هم بهداشتی تر و هم دربسته بندی شکیل‌تر وهم قابل‌استفاده‌تر و در دسترس تر هستند؟

 

در جواب باید گفت که خصوصیات فوق‌الذکر شاید درست باشد اما راز برتری داروهای گیاهی چیزی غیرازاین است. این راز به نحوهٔ ساخت و تجویز آن‌ها بستگی دارد و شاه‌کلید برتری طب سنتی نسبت به طب مدرن بوده و موفقیت را در طب سنتی تضمین می‌کند. که به موارد اصلی آن اشاره می‌کنیم.

 

نخست- داروهای شیمیایی برای تمامی بیماران با ماهیت بیماری شدید و یا متوسط و خفیف یک‌شکل و یک فرمولاسیون ثابت و تعریف‌شده تحت یک قاعده از پیش تعیین‌شده ساخته‌شده‌اند و قابلیت تغییر برای هر بیمار را ندارند.

 

دوم- داروهای شیمیایی آماده هستند و قبل از ویزیت بیمار موجود هستند و پزشک معالج در طب شیمیایی و مدرن هیچ‌گونه دخالتی در ساخت دارو را ندارند و صرفاً در نقش یک تجویزکننده انجام‌وظیفه می‌کنند.

 

سوم- در طب مدرن از یک دارو در چندین درد و بیماری استفاده می‌شود بدون توجه به ماهیت بیماری و علت اصلی ایجاد آن، مثال واضح و آشکار گروه مسکن‌ها و ضد دردها که در تمامی دردها استفاده می‌شوند.

 

چهارم- در طب شیمیایی پزشک درمانگر اغلب مواقع چاره‌ای جز علامت درمانی برایش باقی نمی‌ماند هرچند که او تلاش می‌کند که از این کار پرهیز نماید اما، ماهیت داروهای ساخته‌شده و از پیش آماده‌شده درمان ایشان را به سمت‌وسوی علامت درمانی سوق می‌دهد.

 

پنجم- داروهای شیمیایی دارای عوارض زیادی هستند.

اما داروهای گیاهی نه‌تنها عوارض داروهای شیمیایی را ندارند بلکه روند بسیار مثبتی نیز بر روی بهبود افراد دارند.

 

نخست- داروهای سنتی کاملاً بر اساس شدت و درصد نفوذ بیماری در هر فرد ساخته می‌شوند و از فردی به فرد دیگر کاملاً متفاوت هستند بنابراین می‌توان گفت که آن‌ها اختصاصی‌تر تهیه می‌شوند.

 

دوم- داروهای گیاهی به‌صورت آماده وجود ندارند و پس از ویزیت بیمار توسط پزشک درمانگر طب سنتی و معاینه بیمار با توجه به شرایط بیمار ساخته می‌شود و برای آن بیماری کاملاً اختصاصی است.

 

سوم- در طب سنتی دردهای مشابه با توجه به مزاج شخص بیمار و علت ایجادشده و مزاج غالب بر بیمار کاملاً متفاوت ساخته می‌شوند و از بیماری به بیمار دیگر کاملاً متفاوت است مثل داروی تجویزی در بیمار با مزاج دموی که سردرد دارد کاملاً با بیماری که به علت سودا دچار سردرد شده متفاوت است.

 

چهارم- پزشک معالج در طب سنتی علاوه بر ویزیت بیمار و تجویز دارو برای بیمار، نقش اساسی در تعیین ترکیبات دارویی تجویزی برای بیمارش را دارد زیرا دارو بعد از ویزیت بیمار توسط او ساخته می‌شود و این امتیازی بسیار باارزش در درمان طب سنتی است.

پنجم- داروهای گیاهی یا عوارض ندارند و یا اینکه عوارض آن بسیار ناچیزاست.

 

در پایان باید گفت انقلاب اسلامی واقعی که همان کاربردی کردن علوم اهل‌بیت است تنها راه نجات اسلام و بشر است که می‌تواند جهان را اسلامی کند.

 

قطعاً خود شما می‌توانید نقش بزرگی در این رسالت مهم داشته باشید پس بیایید شعار یکدست صدا ندارد را کنار گذاشته و با توکل و توسل به ساحت مقدس اهل‌بیت (ع) گامی در جهت پیشبرد طب اسلامی برداریم درآخرحدیث زیبای امام رضا ع را یادآور می‌شوم که فرمودند: اگر مردم زیبایی‌های سخنان ما را می فهمیدند حتما پیرو می شدند.

محمدرضادیانت کارشناس طب سنتی

نوع مطلب :
برچسب ها : طب، طب سنتی اسلامی، فواید طب سنتی، طب الایمه، طب ایرانی، طب اسلامی ایرانی، طب اسلامی،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 19 خرداد 1398 08:36 ب.ظ

Hi to all, how is everything, I think every one is getting more from this web page, and your views are pleasant for new users.
سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 02:22 ق.ظ
ممنون وبلاگ خوبی داری
دوشنبه 6 اسفند 1397 07:49 ب.ظ
وبلاگ زیبایی داری

به من هم سر بزن. هدیه خوبی براتون داریم!
جمعه 7 دی 1397 07:28 ب.ظ
slmmmmmmm
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سید محمد علی حسینی
نظرسنجی
بیشتر دنبال چه مطالبی هستید؟
بیشتر دنبال چه مطالبی هستید؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :